etkin haber

Deniz Altun

 • 23 Haziran aynası

  24.6.2019 18:31:23

  Devrimci ve emekçi sol güçler bu olanak ve riskler arasında yol alacaksa yapması gereken ilk şey vakit kaybetmeden kendi özgün ve bağımsız çizgisini yani üçüncü cephe vasfını öne çıkaracak bir halk örgütlenmesini ve sokak siyasetini ayrım çizgisi olarak belirginleştirmekle işe başlamalıdır.

 • 'PeKeKe'

  8.6.2019 13:46:52

  Çözüm sürecinin olgunlaştırıldığı yönlü fısıltı gazetesi haberlerinin nasıl bir algı inşa etmeye çalıştığı ve gerçek amacının ne olduğunu anlamak için tablonun bütünü yeterince açıklayıcı görünüyor. Binali Yıldırım'ın kendini tutamayarak ve iki kez üst üste Kürt özgürlük hareketini "Pe Ke Ke" diye telaffuz etmesi ise çaresizliğin ulaştığı boyuta işaret ediyor.

 • 'Beka' fotoğrafı

  23.5.2019 10:44:03

  19 Mayıs'ta yansıtılan 'beka' fotoğrafı gerçek saflaşmayı özetlemektedir. Düzen güçleri bu saflaşmada aynı tarafta durmaktadır. Ve bu tarafın karşısında açık ki ezilenler ve devrim güçleri durmaktadır. Faşizmi dört bir yandan açmazın eşiğine getiren, çözülmeye zorlayan gerçek güç ezilenlerin ortadoğuda Kürdistan'da ve Türkiye'de direnişidir. Devrim ve değişim için bu tabloyu flulaştırmak değil açık hale getirmek gerekir.