Buldan'dan 19 Mayıs fotoğrafına tepki: Hiç güzel değil
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 19 Mayıs törenlerine partisinin çağrılmamasına tepki gösterdi ve ortak fotoğrafı "Hiç güzel değil" diye eleştirdi.
Ege Ünivesitesi'nde 1 yılda 39 iş kazası
Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nda, iş güvenliği tedbirleri alınmadığı için 1 yılda kalıcı hasarlar bırakan 39 iş kazası yaşandı.
Kurtulan: Açlık grevi kritik aşamada ama iktidar izliyor
Açlık grevleri başta olmak üzere gündemdeki konuların değerlendiren HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, “İktidar toplu bir katliamı izliyor” diyerek, iktidarın çözüm için adım atmamasına tepki gösterdi.
YSK, İstanbul iptali için gerekçeli kararı tamamladı
YSK, İstanbul'da CHP-İYİ Parti adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazanması sonrası seçimleri iptal etme kararının gerekçesini tamamladı. 200 sayfalık olduğu belirtilen kararın, 14.30'daki toplantının ardından açıklanması bekleniyor.
En çok fezleke yine HDP'li milletvekilleri hakkında
Yasama dokunulmazlığının kaldırılması için Meclis'e gönderilen fezlekelere 44 dosya daha eklendi. HDP Eş Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli ve CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında da fezleke hazırlandı. En çok fezleke yine HDP'li milletvekilleri hakkında.
#FridaysForFuture ya da bu Cuma gelecek için ne yaptın?
İsveçli Greta Thunberg, küçük yaşına rağmen küresel ekolojik krize karşı başlattığı "iklim için okul grevi" ile büyük bir ekolojik harekete öncülük etti. Greta'nın politik bilinci yüksek bu eyleminin etkisi, Avrupa ve dünyada başta gençler olmak üzere, yüz binleri harekete geçirdi. Geleceğimiz için ayağımızı gazdan çekmek yetmez. 24 Mayıs'ta sokaklar bizi bekliyor.
'ABD, rahmimden defol!'- Liyan Aspir
Kürtaj yasağının bugün faşist Trump yönetimi altında gündeme gelmesi elbette tesadüf değildir. Sayısız taciz ve kadınları aşağılama vakalarıyla bilinen cinsiyetçi Trump, seçim kampanyası sırasında kürtajın yasaklanmasını gündeme getirmişti. Ne var ki Trump karşıtı gelişen kadın kitle hareketleri ve buna bağlı yükselen genel tepkiler sonucunda bu gündem geçici olarak rafa kaldırılmıştı.
Che ve Castro'nun fotoğrafı 'DHKP-C'li oldukları' gerekçesiyle yasaklandı!
Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi'nde açlık grevleriyle birlikte hak ihlalleri de arttı. Tutsak mektuplarında disiplin cezalarına dikkat çekilirken, Che Guevera ve Fidel Castro fotoğraflarının da "DHKP-C'li oldukları" gerekçesiyle yasaklandı.
ICOR'dan Venezuela için Enternasyonal Dayanışma Günü eylemleri
ICOR üyesi devrimci parti ve örgütler, Venezuela ile Enternasyonal Dayanışma Günü dolayısıyla dünyanın çeşitli ülkelerinde eylemler düzenlendi.
Tecride karşı açlık grevi ve ölüm orucu direnişi sürüyor
İmralı'da Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması için Leyla Güven öcülüğünde başlayan açlık grevi direnişi sürüyor. Güven, direnişin 194. gününde. 30 tutsak ölüm orucu direnişinde. 10 MLKP ve MLKP/KKÖ dava tutsağının da aralarında bulunduğu binlerce tutsak da tüm hapishanelerde direnişte.

ETHA'YI TAKİP EDİN

ETHA'da yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Etkin Haber Ajansı Ticaret ve Limited Şirketi'ne aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden iktibas edilemez.