etkin haber

133

ADIYAMAN

Uzaklaştırma kararı koruyamadı: Evi kadın içindeyken ateşe verdi

Şiddet uyguladığı için hakkında uzaklaştırma kararı olan Ahmet Göçer, Fidan Göçer olduğu yere zorla girip evi kadın içerdeyken ateşe verdi.

- Cuma - 9 Ağustos 2019 - 17:16
Adıyaman'da eşine şiddet uyguladığı için hakkında uzaklaştırma kararı olan Ahmet Göçer, Fidan Göçer'in oturduğu eve zorla girip, evdeki eşyaları ateşe verdi. Dumandan etkilenen Fidan Göçer hastanede tedaviye alınırken, Ahmet Göçer olay yerinden kaçtı.
 
Adıyaman'ın Siteler Mahallesi'nde Fidan Göçer, kocası Ahmet Göçer'in kendisine şiddet uyguladığını belirterek mahkemeye başvurdu. Mahkeme tarafından Ahmet Göçer hakkında uzaklaştırma kararı verildi. Karara rağmen Ahmet Göçer, sabah saatlerinde eşinin oturduğu eve gelerek eşinden kapıyı açmasını istedi. DHA'nın haberine göre Fidan Göçer ise mahkeme kararı olduğunu ve kapıyı açmayacağını belirtmesi üzerine Ahmet Göçer'in eve zorla girerek evdeki eşyaları ateşe verdiği aktarıldı.
 
Ahmet Göçer olay yerinden kaçarken, Fidan Göçer ise kendisini dışarı atıp, komşularından yardım istedi. Fidan Göçer'in ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis çevrede güvenlik önlemi alırken yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Yangında evdeki eşyalar kullanılamaz hale gelirken, dumandan etkilenen Fidan Göçer ise sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalesinin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Fidan Göçer'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.