etkin haber

110

HABER MERKEZİ

HBDH Milisleri Zonguldak'taki fabrika yangınını üstlendi

HBDH Milisleri, Zeytindalı harekatı ve Efrin işgaline destek veren Erçal ailesine ait Zonguldak'taki fabrikaya yönelik sabotaj eylemini üstlendi.

- Pazartesi - 12 Ağustos 2019 - 13:32
Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Milisleri, 6 Ağustos'ta Erçal Ailesine ait Zonguldak Alaplı İlçesi'ndeki fabrikadaki yangını üstlendi. Yapılan açıklamada, sabotaj eyleminin "HBDH Nubar Ozanyan İntikam Milisleri" tarafından yaptığı kaydedildi.
 
Saatlerce süren yangından sonra fabrikanın kullanılamaz hale geldiği kaydedilen açıklamada, "AKP faşizminin parti organlarında yer almış, Karadeniz bölgesinde halklara karşı tetikçilik yaptırılan faşizan çeteleşmelere olanak sağlamış Erçallardan - Sait Erçal AKP-MHP faşist blokunun Efrin işgalinide açıktan destek olmuştur. Binlerce insanın katledildiği, çetelerce yağmalandığı, sömürge ve işgal dışında başka bir gayesi olmayan Efrin saldırısına mali destek sağlayan Erçal 'Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız' açıklaması ile işgal harekatına methiyeler dizen şiirler dahi yazmıştır" denildi.
 
"Servetlerinizde, ellerinizde binlerce masum insanın kanı ve canı var" denilen HDBH Milisleri açıklaması şöyle devam etti: "AKP Faşizminin parçası, destekçisi, rantçısı tüm patron sınfını bir kez daha uyarıyoruz. Hepiniz hedefimizsiniz. Ya yaptıklarınızdan nedamet getireceksiniz ya da AKP faşizmini bekleyen berbat sondan payınıza düşeni alacaksınız."
 
HBDH Milisleri eylemin, "14 Ağustos 2017 yılında Rojava halklarının özgürlük savaşına katılarak yüzlerce savaşçıya eğitim vermiş, HBDH kuruluş çalışmalarında yer almış, tüm mazlum halkların kardeşliği ve özgürlüğü için ölümsüzleşen, enternasyonalist Nubar Ozanyan yoldaşın anısına" gerçekleştirildiğini açıkladı.